V.I.P. ELEKTRO s.r.o. - LOXONE GOLD PARTNER Bezpečnostný SSL certifikát POSITIVE SSL - Comodo Montáž alarmu Jablotron 100 ALERT vipelektro_sk_na_facebook_com vipelektro_sk_na_twitter_com vipelektro_sk_na_instagram_com

Top produkt - Jablotron 100

Montáž inštalácia alarmu Jablotron 100
Časté otázky «  Naša webstránka (3) 

Elektromontážny tím V.I.P. ELEKTRO - Časté otázky - Naša webstránka (3)

Otázka: Ćo znamená, že webformulár funguje aj bez javascriptu?

Odpoveď: no javascript JAVASCRIPT je skriptovací jazyk, ktorý podporuje väčšina internetových prehliadačov. Jeho najväčšou výhodou pre tvorcov webových aplikácií je fakt, že tvorba interaktívnych webstránok - webaplikácií sa vytvára na Vašom počítači a oveľa menej tak zaťažuje hostiteľský server. Moderné webstránky sa prakticky načítajú iba raz, potom Vám server iba posiela do Vášho prehliadača dáta a javascript Vám danú stránku, respektíve jej obsah následne vygeneruje. Výsledkom sú moderné stránky, ktoré však dosť často zaťažujú Váš počítač kvôli potrebnému vysokému výkonu procesora na vygenerovanie samotnej webstránky. Medzi najnovšie trendy patrí dokonca ťažba kryptomeny priamo vo Vašich internetových prehliadačoch. Najviac to pociťujú užívatelia laptopov a notebookov, ktorým sa značne pri prehliadaní takýchto stránok skracuje mobilita respektíve výdrž batérie. Nevýhodou javascriptu je bezpečnosť, s povoleným javascriptom môže útočnícka webstránka so škodlivým javascript kódom nainfikovať Váš počítač malvérom, vírusom a iným škodlivým softvérom. Veľmi alarmujúcu informáciu ohľadne javascriptu priniesol aj portál www.root.cz, v článku sa píše o možnom útoku na ochranný mechanizmus ASLR . Kvôli týmto bezpečnostným nástrahám sa tím V.I.P. ELEKTRO rozhodlo budovať svoju prezentačnú webstránku www.vipelektro.sk úplne bez použitia JAVASCRIPTU, COOKIES a bez PRVKOV SLEDOVANIA . Vzhľadom na povahu ponúkaných služieb ako sú inštalácie a montáže alarmov, inteligentného domu, bezpečnostných kamerových systémov, sme sa rozhodli z našich webstránok takzvané cookies, javascript a prvky sledovania úplne vynechať. Hlavným dôvodom je snaha, aby tretia strana si Vás, ako záujemcu o inštaláciu bezpečnostného riešenia (alarmy, kamerové systémy, IQ dom) a nás ako realizátora takýchto riešení, v žiadnom prípade nemohla spájať.

Zjednodušene: Zrejme by ste ani Vy ako záujemca o naše služby nechceli, aby tretia strana vedela, kto Vám nainštaloval alarm, kedy ste sa o danú inštaláciu začali zaujímať a o akú verziu inštalácie ste sa začali zaujímať. Napríklad: Navštívite stránky firmy XYZ od ktorej si chcete nechať vyhotoviť realizáciu bezpečnostného kamerového systému a ktorá na svojich stránkach masívne využíva prvky zo sociálnych sietí, prvky sledovania, online reklamu tretích strán. Po návšteve takejto webstránky sa uložia informácie na sledovacie domény, ktoré sa Vás snažili pomocou prvkou sledovania identifikovať. Neskoršie sa rozhodnete navštíviť Váš obľúbený spravodajský server a zrazu sa Vám začne objavovať personalizovaná reklama ohľadne bezpečnostných kamerových systémov. Tu tretia strana v našom prípade poskytovateľ online reklamy si spojil Vaše vyhľadávanie na stránkach firmy XYZ poskytujúce bezpečnostné riešenia s Vaším počítačom. Takéto praktiky v snahe sa čo najviac zviditeľniť a v snahe čo najviac predať, považujeme za veľmi škodlivé pre klientov, ktorí majú záujem si nechať zabezpečiť svoj majetok. O vzťahu realizátora bezpečnostného riešenia a jeho klienta by mali vedieť výlučne iba tieto dve strany.

Spolupracujeme

Jablotron vipelektro partner

Loxone VIP ELEKTRO sro gold partner

Infinity vipelektro partner

Hagard Hal vipelektro partner

Bezpečnostný projekt kamerové systémy

www.iwon.sk Eshop Železiarstvo