V.I.P. ELEKTRO s.r.o. - LOXONE GOLD PARTNER Bezpečnostný SSL certifikát POSITIVE SSL - Comodo Montáž alarmu Jablotron 100 ALERT vipelektro_sk_na_facebook_com vipelektro_sk_na_twitter_com vipelektro_sk_na_instagram_com

Top produkt - Jablotron 100

Montáž inštalácia alarmu Jablotron 100
Časté otázky «  Naša webstránka (1) 

Elektromontážny tím V.I.P. ELEKTRO - Časté otázky - Naša webstránka (1)

Otázka: Prečo nefungujú niektoré odkazy na stránke?

Odpoveď: Na webstránkach sa pracuje a dané podstránky, ktoré práve hľadáte, zatiaľ neboli vypracované. Hneď ako sa spracujú do vhodnej a prezentovateľnej podoby, budú následne zverejnené. Vážime si každého návštevníka, a preto sa chceme prezentovať aj na internete v najvhodnejšej forme.

Otázka: Aký je rozdiel medzi zabezpečeným-šifrovaným spojením a medzi nezabezpečeným-nešifrovaným spojením?

Odpoveď: Rozdiel medzi dvoma spôsobmi spojenia - odosielania údajov je značný. Pri nešifrovanom spojení, môžu byť údaje prístupné tretej strane. Každý kto disponuje potrebnými technickými znalosťami, dokáže prečítať odosielané údaje! Pri zabezpečenom šifrovanom spojení tretia strana nedokáže čitať odosielané alebo prijímané údaje medzi vaším počítačom a webstránkou /serverom/.

Otázka: Ako spoznám vo svojom prehliadači, že mám zabezpečené-šifrované spojenie?

Odpoveď: Každý prehliadač zobrazuje šifrované spojenie iným spôsobom, uvádzame príklady:

Zabezpečené šifrované spojenie Internetový prehliadač Nezabezpečené nešifrované spojenie - neúplné šifrované spojenie
vipelektro-online-bezpecnost-firefox-ssl-ok vipelektro-online-bezpecnost-ssl-ok Firefox vipelektro-online-bezpecnost-ssl-nok vipelektro-online-bezpecnost-firefox-ssl-nok
vipelektro-online-bezpecnost-google-chrome-ssl-ok vipelektro-online-bezpecnost-ssl-ok Google Chrome vipelektro-online-bezpecnost-ssl-nok vipelektro-online-bezpecnost-google-chrome-ssl-nok
vipelektro-online-bezpecnost-opera-ssl-ok vipelektro-online-bezpecnost-ssl-ok Opera vipelektro-online-bezpecnost-ssl-nok vipelektro-online-bezpecnost-opera-ssl-nok
vipelektro-online-bezpecnost-internet-explorer-ssl-ok vipelektro-online-bezpecnost-internet-explorer-new-ssl-ok vipelektro-online-bezpecnost-ssl-ok Internet Explorer vipelektro-online-bezpecnost-ssl-nok vipelektro-online-bezpecnost-internet-explorer-ssl-nok

Tip: Pokiaľ prehliadač nedokáže načítať obsah cez zašifrované spojenie, je možné skúsiť stránku opätovne načítať. vipelektro-online-bezpecnost-refresh

Poznámka: Webová stránka www.vipelektro.sk používa pre vytvorenie HTTPS spojenia SSL certikát od spoločnosti COMODO CA Limited. Aktualizácia: Spoločnosť COMODO CA Limited bola kúpená holdingom Francisco Partners v októbri roku 2017 a bola premenovaná na SECTIGO Limited. Ako vydavateľ nášho certifikátu figuruje vo Vašom internetovom prehliadači práve spoločnosť SECTIGO Limited. Po kliknutí na indikátor HTTPS spojenia vo Vašom prehliadači (malá ikona zobrazujúca miniatúrny visiaci zámok) si môžete zobraziť "Vlastnosti" SSL certifikátu. Parametre nášho aktuálneho SSL certifikátu:

Sériové číslo certifikátu: 00:EB:30:AA:5A:F8:9F:8C:79:75:C7:2B:42:AB:AD:71:E3

SHA-1 odtlačok certifikátu:
21:76:CD:79:EF:C3:16:24:78:4D:83:AE:A9:D3:AA:0D:DF:BA:08:C0

SHA-256 odtlačok certifikátu:
29:CA:83:2A:15:EC:A8:47:A2:15:6B:B1:F6:3F:28:43:45:70:DB:58:14:91:13:2A:39:02:78:66:EA:10:6E:F8

Dôležitá poznámka: Pokiaľ používate antivírusový program, ktorý dokáže monitorovať HTTPS spojenia vášho internetového prehliadača, tak tento antivírusový program nahradí náš SSL certifikát svojím vlastným SSL certifikátom. V takomto prípade budete vidieť vo "Vlastnostiach" SSL certifikátu inakšie hodnoty, než aké sú uvedené hore vyššie pre náš SSL certifikát.

Otázka: Pred mesiacmi som počula o takzvanej heartbleed chybe, ktorá sa spomínala ako veľmi vážna a týkala sa šifrovania. Ste proti nej zabezpečený?

Odpoveď: Chyba sa týkala "kryptografickej knižnice" Openssl. Chyba bola objavená začiatkom apríla 2014. Od tej doby sa v projekte openssl objavilo 19-násť nových chýb /november 2014/ a boli opravené www.openssl.org. Náš ssl certifikát bol vydaný dňa 8-ho novembra 2014 a preto sa nás táto chyba netýkala. Support tím firmy Exohosting spol. s r.o, ktorá nám poskytuje hostingové služby, neustále dohliada na okamžité implementácie bezpečnostných opráv softvéru, tak ako aj montážny tím V.I.P. ELEKTRO aktívne sleduje túto oblasť.

Otázka: Zaujala ma fotogaléria na stránke, odkiaľ pochádzajú fotografie?

Odpoveď: Fotodokumentácia vo fotogalérii bola vyhotovená montážnym tímom V.I.P. ELEKTRO počas realizácií inštalácií. Táto fotodokumentácia bola vytvorená pre prezentačné účely výlučne až po udelení súhlasu majiteľa alebo majiteľov bytových, domových alebo prevádzkových priestorov. Tento súhlas môžu kedykoľvek odvolať a následne príslušná fotodokumentácia bude vymazaná z našich webstránok. Pozn. Zatiaľ sme neevidovali takúto žiadosť. Z bezpečnostných dôvodov fotodokumentáciu pre prezentačné účely z inštalácií bezpečnostných kamerových systémov a alarmov u našich klientov nevyhotovujeme. Výnimku tvorí fotodokumentácia menšieho rozsahu v sekcii "Fotogaléria - kamerové systémy - alarmy", ktorá bola vyhotovená po vzájomnej dohode s naším klientom a ktorá prešla dôkladnou anonymizáciou snímok. Nášmu klientovi ďakujeme za dôveru a ochotu pomôcť.


Otázka: Chcem vás kontaktovať cez kontaktný formulár. Prečo ich máte až dva?

Odpoveď: (aktualizácia dňa 1-ho JAN 2017) Vzhľadom na nové celosvetové štandardy pre bezpečné webstránky sme sa rozhodli odo dňa 1-ho JANUÁR-a 2017 nasadiť SSL šifrovanie pre kompletný obsah webstránok www.vipelektro.sk. Od spomínaného dátumu používame už len jeden kontaktný formulár so zabezpečeným https protokolom - spojením.

Odpoveď: Je to hlavne kvôli tomu, že naše stránky používajú SNI certifikát na zabezpečenie šifrovaného spojenia. Tento SNI certifikát nie je funkčný v kombinácii s operačným systémom Windows XP a prehliadačom Internet Explorer. Aby ste mohli odoslať formulár cez zašifrované zabezpečené spojenie, je nutné mať minimálne nainštalovaný operačný systém Windows XP so Service Pack 3 alebo novší operačný systém a prehliadač napríklad: Firefox, Opera, Chrome. Avšak nie prehliadač Internet Explorer, Safari alebo Konqueror. Tieto prehliadače v kombinácii s Windows XP totiž nepodporujú SNI certifikáty a zobrazujú chybovú správu. Operačné systémy Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 prípadne GNU/Linux však už SNI certifikát s takmer všetkými internetovými prehliadačmi podporujú.

Pri tvorbe stránok sme museli myslieť aj na používateľov, ktorý ešte stále používajú Windows XP. Podľa štatistík internetového portálu www.w3schools.com v septemberi 2014 celosvetovo ešte používalo Windows XP 5.9% internetovej populácie. Na Slovensku sa internetová populácia odhaduje podľa portálu www.gemius.sk na 3 500 000 obyvateľov /koniec roka 2014/. Podľa odhadov na Slovensku ešte stále používalo koncom roka 2014 operačný systém Windows XP viac ako štvrťmilióna užívateľov.

Spolupracujeme

Jablotron vipelektro partner

Loxone VIP ELEKTRO sro gold partner

Infinity vipelektro partner

Hagard Hal vipelektro partner

Bezpečnostný projekt kamerové systémy

www.iwon.sk Eshop Železiarstvo